Letni wypoczynek w Wiśle

Słońce, woda, góry, las
tak się bawił każdy z nas.
Wakacyjne są wspomnienia,
z beztroskiego nic robienia.
A na koniec niespodzianka,
krótka fotorelacja
z wycieczki ministranta :)

Zobacz fotorelację...

Msza Krzyżma Świętego 18.04.2019 r.

W Wielki Czwartek ośmiu naszych ministrantów w nagrodę za sumienną służbę przy ołtarzu, wzięło udział we Mszy Krzyżma Świętego, która sprawowana była w kościele seminaryjno – akademickim w Opolu. Mszy tej przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, podczas której pobłogosławił oleje chorych i katechumenów oraz poświęcił olej krzyżma. Po skończonej Eucharystii odbyło się spotkanie biskupa z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 30.05.2019 r.

Dnia 30 maja 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 13 osób. Tematem spotkania była hierarchia uroczystości kościelnych czyli kolejność świąt w roku liturgicznym od najważniejszych do najmniej ważnych.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 9.05.2019 r.

Dnia 9 maja 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 10 osób. Tematem spotkania była Matka Boża i nabożeństwa majowe. Omówiona została także punktacja za dyżury, a następnie ćwiczyliśmy dzwonienie procesyjne.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 19.04.2019 r.
Dnia 19 kwietnia 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 17 osób. W czasie spotkania ćwiczyliśmy liturgię Męki Pańskiej.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 11.04.2019 r.
Dnia 11 kwietnia 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 15 osób. Tematem spotkania była Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Ćwiczyliśmy także procesję wejścia.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 6.04.2019 r.
Dnia 6 kwietnia 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 13 osób. Tematem spotkania było Triduum Paschalne i liturgia mszy Wieczerzy Pańskiej.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 30.03.2019 r.

Dnia 30 marca 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 13 osób. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się co to jest Triduum Paschalne, ile trwa i jak nazywają się poszczególne dni. Następnie ćwiczyliśmy nowy sposób dzwonienia dzwonkami, zmianę czuwania przy Bożym grobie oraz procesję wejścia i wyjścia, która będzie obowiązywała w Wielki Piątek.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 23.03.2019 r.

Dnia 23 marca 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 14 osób. Na spotkaniu omawiany był sprzęt liturgiczny, a także ćwiczyliśmy procesję wejścia i wyjścia ze świecami i kadzidłem. Następnie w ramach rozrywki odbyły się mini zawody w jeździe rowerowej.

Sprawozdanie z zebrania ministrantów 16.03.2019 r.

Dnia 16 marca 2019r. w kościele pw. św. Anny w Opolu - Chmielowicach odbyło się zebranie ministrantów, w którym wzięło udział 13 osób. Temat spotkania to „ Czyste ręce, czysta dusza” czyli prawidłowe wykonywanie rachunku sumienia i regularna spowiedź. Następnie ćwiczyliśmy procesję wejścia i wyjścia. Omówiona została także punktacja za dyżury i tak za obecność plus 1 pkt, nieobecność minus 20 pkt.

Ministranci parafii św. Anny Samotrzeciej w Opolu – Chmielowicach

ministranci

wolontariusze
Tomasz, Jan, Dawid, Rafał, Kamil N, Marcel, Michał W, Damian

ministranci - lektorzy
Jakub J, Filip J,

ministranci / ministrantki
Antoni, Stanisław, Szymon, Filip L, Karol, Patryk, Dominika

kandydaci na ministranta / ministrantki
Jakub G, Jakub W, Michał B, Michał P, Eryk, Kamil M, Kinga

Dyżury w niedziele

1.09 - 29.09.2019

Grupa I Michał W, Michał B, Stanisław A, Kinga B.
Grupa II Damian W, Jakub G, Eryk S, Antoni F.
Grupa III Michał P, Szymon S, Filip L, Antoni L.

1.09.19 7:30 grupa III 9:30 grupa I 11:00 grupa II
8.09.19 7:30 grupa II 9:30 grupa III 11:00 grupa I